4
5
1

Medals

 
flagLuxembourg 36 39 31   Total: 106
 
Luxembourg - Team medals
Luxembourg Team Women Table tennis        
Xia Lian Ni
Tessy Gonderinger
Sarah De Nutte
Luxembourg Doubles Women Table tennis        
Xia Lian Ni
Sarah De Nutte
Luxembourg Road Race Cycling        
Kevin Feiereisen
Massimo Morabito
Alex Kirsch
Jérôme Theis
Ralph Diseviscourt
Tom Thill
Joel Zangerle
Pit Schlechter
Luxembourg Team Men Table tennis        
Gilles Michely
Traian Ciociu
Mike Bast
Luxembourg Doubles Men Table tennis        
Gilles Michely
Mike Bast
Luxembourg Relay 4 x 100 medley Swimming        
Pit Brandenburger
Julien Henx
Jean-François Schneiders
Raphael Stacchiotti
Luxembourg Team Women Basketball        
Jill Bausch
Laure Diederich
Christine Fisher
Jil Haentges
Tessy Hetting
Lisy Hetting
Magaly Meynadier
Nadia Mossong
Cathy Schmit
Liz Schmitz
Lynn Schreiner
Anouk Wagener
Luxembourg Team woman Judo        
Marie Muller
Taylor King
Lynn Mossong
Luxembourg Team men Judo        
Jeff Etienne
Bilgee Bayanaa
Denis Leider
Luxembourg Relay 4 x 200 freestyle Swimming        
Pit Brandenburger
Julien Henx
Jean-François Schneiders
Raphael Stacchiotti
Luxembourg Relay 4 x 100 freestyle Swimming        
Pit Brandenburger
Julien Henx
Jean-François Schneiders
Raphael Stacchiotti
Luxembourg Relay 4 x 400 m Athletics        
Frédérique Hansen
Laurence Jones
Kim Reuland
Charline Mathias
Luxembourg Mountain Bike Cycling        
Lex Reichling
Gusty Bausch
Daniel Bintz
Christian Helmig
Kim Michely
Pascal Triebel
Robert Schmitt
Benn Würth
Luxembourg Relay 4 x 400 m Athletics        
Jacques Frisch
Vincent Karger
Bob Lallemang
Tom Scholer
Luxembourg All-around Gymnastics        
Maite Baum
Aline Bernar
Lisa Pastoret
Cindy Staar
Christelle Timis
Luxembourg Team Men Basketball        
Raul Birenbaum
Jairo Delgado
Christopher Jones
Pitt Koster
Jean Kox
Samy Picard
Martin Rajniak
Alexandre Rodenbourg
Tom Schumacher
Laurent Schwartz
Larrie Smith
Billy McDaniel
Luxembourg Doubles Men Tennis        
Ugo Nastasi
Mike Scheidweiler
Luxembourg Relay 4 x 100 medley Swimming        
Jacqueline Banky
Jil Einhorn
Julie Meynen
Sarah Rolko
Luxembourg Team Women Beach Volleyball        
Anne Grethen
Norma Zambon
Luxembourg Team Men Volley-ball        
Gilles Braas
Olivier De Castro
Max Funk
Dominik Husi
Tim Laevaert
Ralf Lentz
Jan Lux
Arnaud Maroldt
Kamil Rychlicki
Juan-Pablo Stutz
Frantisek Vosahlo
Chris Zuidberg
Luxembourg Team Women Volley-ball        
Lena Braas
Nathalie Braas
Leah Dickhoff
Martine Emeringer
Deborah Feller
Kim Godart
Betty Hoffmann
Annalena Mach
Corinne Steinbach
Fabienne Welsch
Maryse Welsch
Isabelle Frisch
Luxembourg Relay 4 x 200 freestyle Swimming        
Jacqueline Banky
Julie Meynen
Monique Olivier
Christina Roch
Luxembourg Relay 4 x 100 freestyle Swimming        
Jacqueline Banky
Julie Meynen
Monique Olivier
Sarah Rolko
Luxembourg Relay 4 x 100 m Athletics        
Tiffany Tshilumba
Anaïs Bauer
Laurence Jones
Shanila Mutumba
Luxembourg Doubles Women Tennis        
Sharon Pesch
Laura Correia
Luxembourg Doubles Mixed Tennis        
Tiffany Cornelius
Laurent Bram
Luxembourg - Single medals
Jean-François Schneiders 100 m backstroke Swimming        
Jean-François Schneiders 200 m backstroke Swimming        
Jean-François Schneiders 100 m freestyle Swimming        
Jean-François Schneiders 200 m freestyle Swimming        
Christine Majerus Mountain Bike Cycling        
Christine Majerus Road Race Cycling        
Christine Majerus Time Trial Cycling        
Vladimir Klimenko High bar Gymnastics        
Vladimir Klimenko Pommel horse Gymnastics        
Vladimir Klimenko Floor Gymnastics        
Vladimir Klimenko Vault Gymnastics        
Vladimir Klimenko All-around Gymnastics        
Vladimir Klimenko Parallel bars Gymnastics        
Julie Meynen 50 m freestyle Swimming        
Julie Meynen 100 m freestyle Swimming        
Julie Meynen 100 m butterfly Swimming        
Julie Meynen 200 m freestyle Swimming        
Sascha Palgen Floor Gymnastics        
Sascha Palgen Rings Gymnastics        
Sascha Palgen Parallel bars Gymnastics        
Sascha Palgen All-around Gymnastics        
Aline Bernar Beam Gymnastics        
Aline Bernar All-around Gymnastics        
Aline Bernar Floor Gymnastics        
Pol Mellina 5000 m Athletics        
Pol Mellina 10000 m Athletics        
Martine Nobili 1500 m Athletics        
Martine Nobili 800 m Athletics        
Christian Helmig Mountain Bike Cycling        
Christian Helmig Time Trial Cycling        
Taylor King -63 kg Judo        
Kim Reuland 400 m Hurdles Athletics        
Sarah De Nutte Singles Women Table tennis        
Joel Zangerle Road Race Cycling        
Denis Leider -90 kg Judo        
Marie Muller -52 kg Judo        
Lynn Mossong -70 kg Judo        
Jacques Frisch 400 m Hurdles Athletics        
Gina Reuland Pole Vault Athletics        
Monique Olivier 400 m freestyle Swimming        
Monique Olivier 800 m freestyle Swimming        
Monique Olivier 200 m medley Swimming        
Charline Mathias 400 m Athletics        
Charline Mathias 800 m Athletics        
Sebastien Hoffelt Pole Vault Athletics        
Tiffany Tshilumba 100 m Athletics        
Stéphanie Krumlovsky Shot Put Athletics        
Traian Ciociu Singles Men Table tennis        
Edna Maria Semedo Monteiro Pole Vault Athletics        
Nathalie Lamborelle Road Race Cycling        
Christelle Timis Parallel bars Gymnastics        
Pascale Schmoetten 10000 m Athletics        
Elodie Tshilumba High Jump Athletics        
Pit Brandenburger 400 m freestyle Swimming        
Claude Godart 110 m Hurdles Athletics        
Pascal Groben 3000 m Steeple Athletics        
David Karonei 1500 m Athletics        
Isabelle Klein Mountain Bike Cycling        
Alex Kirsch Time Trial Cycling        
Sarah Rolko 100 m backstroke Swimming        
Sarah Rolko 200 m backstroke Swimming        
Tom Thill Road Race Cycling        
Jean-Luc Muller -81 kg Judo        
Georges Simon -100 kg Judo        
Bob Bertemes Shot Put Athletics        
Nancy Jans Air Pistol Shooting        
Christophe Bestgen 800 m Athletics        
Sven Forster Discus Athletics        
Laurent Carnol 400 m medley Swimming        
Louis Gloesener 200 m butterfly Swimming        
Ugo Nastasi Singles Men Tennis        
Tiffany Cornelius Singles Women Tennis        
Chantal Hoffmann Road Race Cycling        
Lyndon Sosa Trap Shooting        
Carole Calmes Air Rifle Shooting        
Antoine Wagner Javelin Athletics        
Tessy Gonderinger Singles Women Table tennis        
Kevin Rutare High Jump Athletics        
Laura Correia Singles Women Tennis        
Mike Scheidweiler Singles Men Tennis        
 
flagIceland 28 29 31   Total: 88
 
Iceland - Team medals
Iceland Relay 4 x 100 medley Swimming        
Eyglo Osk Gustafsdottir
Hrafnhildur Luthersdottir
Bryndis Run Hansen
Ingibjorg Kristin Jonsdottir
Iceland Relay 4 x 100 freestyle Swimming        
Eyglo Osk Gustafsdottir
Karen Sif Vilhjalmsdottir
Bryndis Run Hansen
Ingibjorg Kristin Jonsdottir
Iceland All-around Gymnastics        
Thelma Rut Hermannsdottir
Dominiqua Belany
Hildur Olafsdottir
Johanna Rakel Jonasdottir
Norma Dogg Robertsdottir
Iceland Relay 4 x 200 freestyle Swimming        
Eyglo Osk Gustafsdottir
Karen Sif Vilhjalmsdottir
Inga Elin Cryer
Ingibjorg Kristin Jonsdottir
Iceland Relay 4 x 400 m Athletics        
Anita Hinriksdottir
Fjola Signy Hannesdottir
Hafdis Sigurdardottir
Stefania Valdimarsdottir
Iceland Team Women Basketball        
Bryndis Gudmundsdottir
Gunnhildur Gunnarsdottir
Hallveig Jonsdottir
Helena Sverrisdottir
Hildur Bjorg Kjartansdottir
Hildur Sigurdardottir
Ingunn Embla Kristinardottir
Kristrun Sigurjonsdottir
Maria Ben Erlingsdottir
Palina Maria Gunnlaugsdottir
Petrunella Skuladottir
Sara Run Hinriksdottir
Iceland Relay 4 x 200 freestyle Swimming        
Daniel Hannes Palsson
Anton Sveinn McKee
Kolbeinn Hrafnkelsson
Aron Orn Stefansson
Iceland Relay 4 x 100 m Athletics        
Hafdis Sigurdardottir
Hrafnhild Eir Hermodsdottir
Maria Run Gunnlaugsdottir
Sveinbjorg Zophoniasdottir
Iceland Relay 4 x 100 medley Swimming        
Daniel Hannes Palsson
Anton Sveinn McKee
David Hildiberg Adalsteinsson
Alexander Johannesson
Iceland Relay 4 x 100 m Athletics        
Ivar Kristinn Jasonarson
Kolbeinn Hodur Gunnarsson
Kristinn Torfason
Trausti Stefansson
Iceland Team Men Basketball        
Hordur Axel Vilhjalmsson
Justin Shouse
Finnur Atli Magnusson
Brynjar Thor Bjornsson
Aegir Thor Steinarsson
Elvar Mar Fridriksson
Axel Karason
Johann Olafsson
Jon Olafur Jonsson
Martin Hermannsson
Magnus Thor Gunnarsson
Ragnar Agust Nathanaelsson
Iceland Team men Judo        
Sveinbjorn Jun Iura
Thorvaldur Blondal
Iceland Relay 4 x 100 freestyle Swimming        
Anton Sveinn McKee
David Hildiberg Adalsteinsson
Aron Orn Stefansson
Alexander Johannesson
Iceland All-around Gymnastics        
Olafur Gardar Gunnarsson
Robert Kristmannsson
Valgard Reinhardsson
Palmi Rafn Steindorsson
Jon Sigurdur Gunnarsson
Iceland Road Race Cycling        
Hafsteinn Aegir Geirsson
Arni Mar Jonsson
Emil Tumi Viglundsson
David Thor Sigurdsson
Iceland - Single medals
Anton Sveinn McKee 100 m breaststroke Swimming        
Anton Sveinn McKee 200 m breaststroke Swimming        
Anton Sveinn McKee 200 m medley Swimming        
Anton Sveinn McKee 400 m freestyle Swimming        
Anton Sveinn McKee 400 m medley Swimming        
Anton Sveinn McKee 1500 m freestyle Swimming        
Anton Sveinn McKee 200 m freestyle Swimming        
Eyglo Osk Gustafsdottir 100 m backstroke Swimming        
Eyglo Osk Gustafsdottir 200 m backstroke Swimming        
Eyglo Osk Gustafsdottir 200 m freestyle Swimming        
Eyglo Osk Gustafsdottir 200 m medley Swimming        
Eyglo Osk Gustafsdottir 400 m medley Swimming        
Dominiqua Belany Parallel bars Gymnastics        
Dominiqua Belany Floor Gymnastics        
Dominiqua Belany All-around Gymnastics        
Dominiqua Belany Beam Gymnastics        
Hrafnhildur Luthersdottir 200 m medley Swimming        
Hrafnhildur Luthersdottir 100 m breaststroke Swimming        
Hrafnhildur Luthersdottir 200 m breaststroke Swimming        
Anita Hinriksdottir 400 m Athletics        
Anita Hinriksdottir 800 m Athletics        
Johanna Gerda Gustafsdottir 400 m medley Swimming        
Johanna Gerda Gustafsdottir 200 m backstroke Swimming        
Johanna Gerda Gustafsdottir 100 m butterfly Swimming        
Ivar Kristinn Jasonarson 200 m Athletics        
Ivar Kristinn Jasonarson 400 m Athletics        
Norma Dogg Robertsdottir Vault Gymnastics        
Norma Dogg Robertsdottir Beam Gymnastics        
Asdis Hjalmsdottir Javelin Athletics        
Gudmundur Sverrisson Javelin Athletics        
Tomas Videro Air Pistol Shooting        
Ingibjorg Kristin Jonsdottir 50 m freestyle Swimming        
Ingibjorg Kristin Jonsdottir 100 m backstroke Swimming        
Ingibjorg Kristin Jonsdottir 100 m freestyle Swimming        
Hafdis Sigurdardottir Long Jump Athletics        
Hafdis Sigurdardottir 200 m Athletics        
Hafdis Sigurdardottir 100 m Athletics        
Hrafn Traustason 100 m breaststroke Swimming        
Hrafn Traustason 200 m breaststroke Swimming        
Inga Elin Cryer 200 m butterfly Swimming        
Inga Elin Cryer 800 m freestyle Swimming        
Inga Elin Cryer 400 m freestyle Swimming        
Fjola Signy Hannesdottir 100 m Hurdles Athletics        
Fjola Signy Hannesdottir 400 m Hurdles Athletics        
Daniel Hannes Palsson 200 m butterfly Swimming        
Daniel Hannes Palsson 100 m butterfly Swimming        
Kari Steinn Karlsson 5000 m Athletics        
Kari Steinn Karlsson 10000 m Athletics        
Kristinn Thorarinsson 200 m backstroke Swimming        
Odinn Bjorn Thorsteinsson Shot Put Athletics        
Sveinbjorn Jun Iura -81 kg Judo        
Asgeir Sigurgeirsson Air Pistol Shooting        
Jorunn Hardardottir Air Pistol Shooting        
David Hildiberg Adalsteinsson 100 m backstroke Swimming        
Kristinn Torfason Long Jump Athletics        
Stefania Valdimarsdottir 400 m Hurdles Athletics        
Orn Davidsson Javelin Athletics        
Kolbeinn Hodur Gunnarsson 100 m Athletics        
Kolbeinn Hodur Gunnarsson 400 m Athletics        
Thelma Rut Hermannsdottir Parallel bars Gymnastics        
Thelma Rut Hermannsdottir All-around Gymnastics        
Karen Sif Vilhjalmsdottir 50 m freestyle Swimming        
Arnor Stefansson 1500 m freestyle Swimming        
Maria Run Gunnlaugsdottir Javelin Athletics        
Sveinbjorg Zophoniasdottir Shot Put Athletics        
Thorsteinn Ingvarsson Long Jump Athletics        
Olafur Gardar Gunnarsson Pommel horse Gymnastics        
Thorvaldur Blondal -90 kg Judo        
Kolbeinn Hrafnkelsson 200 m backstroke Swimming        
Mark Johnson Pole Vault Athletics        
Hildur Olafsdottir Vault Gymnastics        
Robert Kristmannsson Floor Gymnastics        
Gudmundur Helgi Christensen Air Rifle Shooting        
 
flagCyprus 28 17 24   Total: 69
 
Cyprus - Team medals
Cyprus Relay 4 x 400 m Athletics        
Georgios Avraam
Riginos Menelaou
Kyriakos Antoniou
Kriton Kyriakidis
Cyprus Team Men Basketball        
Antony Lamar King
George Theocharides
Georgios Neophytou
Georgios Palalas
Joseph Garcia Roundy
Grigoris Pantouris
Christopher Razis
Christos Loizides
Stefanos Iliadis
Nikolaos Stylianou
Iakovos Panteli
Panagiotis Trisokkas
Cyprus Team Women Beach Volleyball        
Manolina Konstantinou
Mariota Angelopoulou
Cyprus Team Men Volley-ball        
Georgios Moschovakis
Savvas Savva
Konstantinos Pafitis
Achilleas Petrakidis
Angelos Alexiou
Anthimos Economides
Nikolas Charalambides
Gabriel Georgiou
Georgios Chrysostomou
Ioannis Kontos
Nikos Kola
Marinos Papachristodoulou
Cyprus Relay 4 x 100 m Athletics        
Paraskevi Andreou
Eleni Artymata
Dimitra Kyriakidou
Anna Ramona Papaioannou
NIKOLETTOU Nikoletta
Cyprus Team Women Volley-ball        
Irina Koudouna
Sofia Manitarou
Katerina Zakchaiou
Antrea Kontou
Antonia Theoti
Elena Mosfilioti
Eleana Petrou
Antrea Charalambous
Antri Iordanou
Maryna Lavruk
Ioanna Leonidou
Despoina Konstantinou
Cyprus Mountain Bike Cycling        
Demos Paltayian
Marios Athanasiadis
Georgios Fattas
Christos Loizou
Cyprus Relay 4 x 100 m Athletics        
Christos Chatziangelidis
Michail Charalampous
Filippos Spastris
Vasilis Polykarpou
Cyprus Team Men Beach Volleyball        
Vasilios Michael
Mikhail Kushnerev
Cyprus Relay 4 x 100 freestyle Swimming        
Sebastian Konnaris
Lefkios Xanthou
Thomas Tsiopanis
Iacovos Hadjiconstantinou
Cyprus All-around Gymnastics        
Irodotos Georgallas
Georgios Spanos
Xenios Papaevripidou
Panagiotis Aristotelous
Michalis Krasias
Cyprus All-around Gymnastics        
Anastasia Theocharous
Coral Lee Dimitriadou
Lefki Louka
Rafaella Zannettou
Eleni Eliades
Cyprus Doubles Men Tennis        
Sergios Kyratzis
Petros Chrysochos
Cyprus Team Women Basketball        
Sofia Theologou
Stavroulla Koniali
Stefanie Foukaris
Andria Pitsillidou
Sonia Papadopoulou
Antonia Makri
Kyriaki Nikodemou
Zoi Natali Athanasiou
Kalia Papadopoulou
Christiana Menelaou
Stephanie Nicolas
Elena Antoniou
Cyprus Relay 4 x 200 freestyle Swimming        
Sebastian Konnaris
Lefkios Xanthou
Thomas Tsiopanis
Iacovos Hadjiconstantinou
Cyprus Relay 4 x 100 medley Swimming        
Sebastian Konnaris
Lefkios Xanthou
Thomas Tsiopanis
Iacovos Hadjiconstantinou
Cyprus Relay 4 x 100 medley Swimming        
Sofia Papadopoulou
Sotiria Neofytou
Christina Voskou
Irene Chrysostomou
Cyprus - Single medals
Anna Ramona Papaioannou 100 m Athletics        
Anna Ramona Papaioannou 200 m Athletics        
Alexandre Bakhtiarov 50 m freestyle Swimming        
Alexandre Bakhtiarov 100 m butterfly Swimming        
Amine Khadiri 800 m Athletics        
Amine Khadiri 1500 m Athletics        
Christos Chatziangelidis 100 m Athletics        
Christos Chatziangelidis 200 m Athletics        
Eleftheria Christofi Triple Jump Athletics        
Eleftheria Christofi Long Jump Athletics        
Irodotos Georgallas Rings Gymnastics        
Artemis Panteli Air Rifle Shooting        
Nektaria Panayi Long Jump Athletics        
Natalia Christofi 100 m Hurdles Athletics        
Christodoulos Theofilou Long Jump Athletics        
Panagiotis Volou Triple Jump Athletics        
Nikandros Stylianou Pole Vault Athletics        
Irodotos Kelpis -60 kg Judo        
Adonis Mylonas Trap Shooting        
Florentia Kappa Shot Put Athletics        
Milan Trajkovic 110 m Hurdles Athletics        
Vasilios Konstantinou High Jump Athletics        
Omiros Zagkas 100 m freestyle Swimming        
Omiros Zagkas 50 m freestyle Swimming        
Rafaella Zannettou Vault Gymnastics        
Marios Sophocleous Trap Shooting        
Aris Xoufaridis 400 m Hurdles Athletics        
Marios Athanasiadis Mountain Bike Cycling        
Lefki Louka Floor Gymnastics        
Natalia Evangelidou 1500 m Athletics        
Petros Chrysochos Singles Men Tennis        
Elpida Christodoulidou 5000 m Athletics        
Maria Aristotelous Pole Vault Athletics        
Michail Charalampous 100 m Athletics        
Apostolos Parellis Discus Athletics        
Zacharias Arnos Triple Jump Athletics        
Iacovos Hadjiconstantinou 200 m freestyle Swimming        
Iacovos Hadjiconstantinou 400 m freestyle Swimming        
Irene Chrysostomou 100 m breaststroke Swimming        
Irene Chrysostomou 200 m breaststroke Swimming        
Christos Loizou Mountain Bike Cycling        
Thomas Tsiopanis 200 m medley Swimming        
Kalliopi Kountouri 400 m Athletics        
Dimitra Kyriakidou 200 m Athletics        
Louiza Kourea Singles Women Table tennis        
Kriton Kyriakidis 200 m Athletics        
Antri Christoforou Time Trial Cycling        
Georgios Spanos Rings Gymnastics        
Panagiotis Aristotelous High bar Gymnastics        
Sebastian Konnaris 100 m backstroke Swimming        
Marios Yiangou Singles Men Table tennis        
Stefani Razi High Jump Athletics        
 
flagLiechtenstein 11 16 8   Total: 35
 
Liechtenstein - Team medals
Liechtenstein Doubles Women Tennis        
Kathinka von Deichmann
Stephanie Vogt
Liechtenstein Doubles Mixed Tennis        
Kathinka von Deichmann
Stephanie Vogt
Timo Kranz
Tom Weirather
Jirka Lokaj
Liechtenstein Team Men Beach Volleyball        
Manuel Gahr
Maximilian Von Deichmann
Liechtenstein Team woman Judo        
Judith Biedermann
Regina Biedermann
Nadine Thöni
Liechtenstein Road Race Cycling        
Hans Burkhard
Stefan Küng
Daniel Rinner
Karlheinz Risch
Liechtenstein Relay 4 x 200 freestyle Swimming        
Theresa Banzer
Jasmin Büchel
Julia Hassler
Celina Kind
Liechtenstein Relay 4 x 100 freestyle Swimming        
Liechtenstein Team Women Beach Volleyball        
Lena Vogrin
Petra Walser-Schifferle
Liechtenstein - Single medals
Julia Hassler 800 m freestyle Swimming        
Julia Hassler 100 m butterfly Swimming        
Julia Hassler 200 m butterfly Swimming        
Julia Hassler 400 m freestyle Swimming        
Julia Hassler 200 m freestyle Swimming        
Julia Hassler 400 m medley Swimming        
Julia Hassler 100 m freestyle Swimming        
Christoph Meier 200 m butterfly Swimming        
Christoph Meier 200 m medley Swimming        
Christoph Meier 400 m medley Swimming        
Christoph Meier 1500 m freestyle Swimming        
Christoph Meier 200 m breaststroke Swimming        
Stefan Küng Time Trial Cycling        
Marc-André Kessler Air Rifle Shooting        
Stephanie Vogt Singles Women Tennis        
Theresa Banzer 100 m breaststroke Swimming        
Theresa Banzer 200 m breaststroke Swimming        
Mirko Kaiser -90 kg Judo        
Tatjana Büchel -70 kg Judo        
Kathinka von Deichmann Singles Women Tennis        
Hans Burkhard Road Race Cycling        
Judith Biedermann -57 kg Judo        
David Büchel -100 kg Judo        
Nadine Thöni -52 kg Judo        
Julia Berginz Air Rifle Shooting        
Matthias Rietzler -73 kg Judo        
Jasmin Büchel 200 m butterfly Swimming        
 
flagMontenegro 9 0 2   Total: 11
 
Montenegro - Team medals
Montenegro Team Men Table tennis        
Montenegro Doubles Men Table tennis        
VIKTOR ROGIC
IRFAN CEKIC
Montenegro - Single medals
DANIJEL FURTULA Shot Put Athletics        
DANIJEL FURTULA Discus Athletics        
SLADANA PERUNOVIC 5000 m Athletics        
SLADANA PERUNOVIC 10000 m Athletics        
NIKOLA GUSIC -66 kg Judo        
MARIJA VUKOVIC High Jump Athletics        
TANJA BOZOVIC -57 kg Judo        
IRFAN CEKIC Singles Men Table tennis        
SRDJAN MRVALJEVIC -81 kg Judo        
 
flagMonaco 7 8 15   Total: 30
 
Monaco - Team medals
Monaco All-around Gymnastics        
Kévin CROVETTO
Julien GOBAUX
Benjamin NIEL
Lilian PIOTTE
Frédéric UNTERNAEHR
Monaco Doubles Men Tennis        
Thomas OGER
Guillaume COUILLARD
Monaco Team Men Table tennis        
Anthony PERETTI
David SAMSON
Martin TISO
Monaco Doubles Men Table tennis        
Anthony PERETTI
David SAMSON
Monaco Doubles Mixed Tennis        
Benjamin BALLERET
Louise-Alice GAMBARINI
Monaco Doubles Women Table tennis        
Ulrika QUIST
Lauren RILEY
Monaco Team Men Volley-ball        
Frédéric WALTZ
Christophe ULIVIERI
Dragan PEZELJ
Mathieu ORSZULAK
Axel LE MEUR
Frank GOPCEVIC
Hugues CABOCHETTE
Nicolas BRUZZO
Gilles BRILLANT
Pascal FERRY
Julien CORSINI
Olivier LORENZI
Monaco Team men Judo        
Cédric BESSI
Thierry VATRICAN
Jérôme MAS
Monaco Team Women Table tennis        
Ulrika QUIST
Lauren RILEY
Monaco - Single medals
Julien GOBAUX Vault Gymnastics        
Julien GOBAUX All-around Gymnastics        
Julien GOBAUX Parallel bars Gymnastics        
Julien GOBAUX High bar Gymnastics        
Julien GOBAUX Pommel horse Gymnastics        
Thomas OGER Singles Men Tennis        
Zouhair OUERDI 3000 m Steeple Athletics        
Brice ETES 800 m Athletics        
Cédric SICCARDI -60 kg Judo        
Eric LANZA Air Rifle Shooting        
Inga STASIULIONYTE Javelin Athletics        
Malory MALGHERINI Triple Jump Athletics        
Jérôme MAS -81 kg Judo        
Anthony PERETTI Singles Men Table tennis        
Kaïs ADLI 1500 m Athletics        
Jamal BAAZIZ 400 m Hurdles Athletics        
Moïse LOUISY-LOUIS 110 m Hurdles Athletics        
Kévin CROVETTO Vault Gymnastics        
Yamina Sara ALLAG -52 kg Judo        
Guillaume ERESEO -66 kg Judo        
François-Xavier PAQUOT 100 m breaststroke Swimming        
 
flagMalta 2 11 13   Total: 26
 
Malta - Team medals
Malta Team men Judo        
Jeremy Saywell
Isaac Bezzina
Murman Korchilava
Malta Team Women Table tennis        
Viktoria Lucenkova
Jessica Pace
Pengfei Lu
Malta Doubles Women Tennis        
Elaine Genovese
Roseanne Dimech
Malta Doubles Mixed Tennis        
Elaine Genovese
Matthew Asciak
Malta Doubles Women Table tennis        
Viktoria Lucenkova
Pengfei Lu
Malta Relay 4 x 100 m Athletics        
Luke Bezzina
Andy Grech
Steve Camilleri
Rachid Chouhal
Malta Relay 4 x 400 m Athletics        
Matthew Croker
Kevin Arthur Moore
Neil Brimmer
Steve Camilleri
Malta Team Men Table tennis        
Daniel Bajada
Simon Gerada
Malta Relay 4 x 400 m Athletics        
Janet Richard
Francesca Borg
Lara Scerri
Nicole Gatt
Malta Doubles Men Table tennis        
Daniel Bajada
Simon Gerada
Malta Team woman Judo        
Malta - Single medals
Kevin Arthur Moore 400 m Athletics        
Eleanor Bezzina Air Pistol Shooting        
Andrew Chetcuti 50 m freestyle Swimming        
Andrew Chetcuti 100 m butterfly Swimming        
Andrew Chetcuti 100 m freestyle Swimming        
Rebecca Sare Triple Jump Athletics        
Suzanne Buttigieg Beam Gymnastics        
Jeremy Saywell -66 kg Judo        
Giselle Camilleri 5000 m Athletics        
Giselle Camilleri 10000 m Athletics        
Andy Grech Triple Jump Athletics        
Isaac Bezzina -90 kg Judo        
Joanna Camilleri -57 kg Judo        
Murman Korchilava -73 kg Judo        
Marcon Bezzina -63 kg Judo        
 
flagAndorra 2 1 3   Total: 6
 
Andorra - Team medals
Andorra Team Men Beach Volleyball        
XAVIER FOLGUERA ESTRUGA
GENILDO CASSIANO DA SILVA PRADO
Andorra - Single medals
MARCOS SANZA ARRANZ 10000 m Athletics        
MARCOS SANZA ARRANZ 5000 m Athletics        
DANIEL GARCIA GONZALEZ -73 kg Judo        
LAURA SALLES LOPEZ -63 kg Judo        
JOSEP SANSA BULLICH 3000 m Steeple Athletics        
 
flagSan Marino 1 4 8   Total: 13
 
San Marino - Team medals
San Marino Doubles Men Tennis        
Stefano Galvani
Marco De Rossi
San Marino Doubles Women Table tennis        
Letizia Giardi
Chiara Boffa
San Marino Mountain Bike Cycling        
Luca Francioni
Nicola Casadei
Andrea Enrico Maccagli
Carlo Noia
Andrea Terenzi
San Marino Team Women Volley-ball        
Veronica Barducci
Samanta Giardi
Martina Mazza
Maria Camilla Montironi
Chiara Parenti
Elisa Parenti
Rachele Stimac
Elisa Vanucci
Cristina Bacciocchi
Agnese Conti
Sarah Grace Glancy
Anita Magalotti
San Marino Team Women Table tennis        
Letizia Giardi
Chiara Boffa
Gloria Moretti
San Marino - Single medals
Karim Gharbi -100 kg Judo        
Daniela Veronesi Time Trial Cycling        
Daniela Veronesi Mountain Bike Cycling        
Eugenio Rossi High Jump Athletics        
Paolo Persoglia -73 kg Judo        
Letizia Giardi Singles Women Table tennis        
Paolo Cecchini Air Pistol Shooting        
Barbara Rustignoli 100 m Hurdles Athletics